Anasayfa / TT ARENA Stadyumu - PLAKA TANIMA SİSTEMİ

TT ARENA Stadyumu

Ali Sami Yen Spor Kompleksi ya da sponsorluk anlaşması gereğince Türk Telekom Arena (kısaca TT Arena), İstanbul'un Sarıyer ilçesinde yer alan çok amaçlı stadyumGalatasaray'ın iç sahadaki futbol maçlarına ev sahipliği yapmaktadır. 52.600 seyirci kapasitesine sahip olan stadyum, Atatürk Olimpiyat Stadyumu'ndan sonra seyirci kapasitesi bakımından Türkiye'nin en büyük ikinci stadyumudur.

İlk olarak 1996 yılında gündeme gelen ancak çeşitli sorunlar nedeniyle yapılamayan ve sonrasında yeri değiştirilen projenin temeli 13 Aralık 2007 tarihinde atıldı. O dönem Şişli'ye bağlı olan günümüzde ise Sarıyer sınırlarında bulunan birbiri ardına dizili üç tepeden Şişli Belediyesince adı Aslantepe olarak değiştirilen 120 dönümlük tepeye inşa edilen Türk Telekom Arena 15 Ocak 2011'de açıldı. Türk Telekom, 2010-11 sezonunun ikinci yarısından itibaren 10 yıllığına stadyuma isim sponsoru oldu.

Türk Telekom Arena toplamda 198 loca ve 4500'den fazla VIP koltuğuna sahiptir. Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 18 Mart 2011 tarihinde ligde oynanan ve 52.695 seyircinin izlediği karşılaşma stadyum tarihinin en yüksek seyircili maçı oldu. Aynı zamanda bu karşılaşmada Galatasaray taraftarları 131.76 dB ile "bir stadyumda tezahürat ile ulaşılan en yüksek ses rekorunu" kırarak Guinness Dünya Rekorları'na girdi. Bu maç ile Galatasaray, yeni stadındaki ilk mağlubiyetini Fenerbahçe tarafından almıştır. Stadyumda en az seyirci katılımının olduğu maç ise 4 Şubat 2015 tarihinde Galatasaray'ın Balçova Yaşamspor ile oynadığı Türkiye Kupasımaçında 1.200 seyirci ile gerçekleşti.

Stadyum, Galatasaray'ın iç saha maçlarının yanı sıra bazı organizasyona da ev sahipliği yaptı. 2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası organizasyonunun grup ve ikinci tur maçlarının yanı sıra, turnuvanın finalmüsabakası bu stadyumda oynandı. Türkiye Millî Futbol Takımı da zaman zaman iç saha maçlarını burada gerçekleştirdi. Futbol maçları haricinde stadyum, konser organizasyonları ile çeşitli kutlama ve etkinliklere ev sahipliği yaptı.

TT ARENA STADYUMU ÖZEL GÜVENLİK ŞİRKETİ

Şirketimiz Otopark Plaka Tanıma Sistemi Yazılımında Özel Çözümler Sunmaktadır.